Nebuďme súdržní len pri hokeji

Autor: Zuzana Magálová | 7.4.2013 o 14:51 | Karma článku: 6,30 | Prečítané:  364x

Nikdy nezabudnem na rok 2002, keď sme sa my Slováci, stali majstrami sveta v hokeji. Tá súdržnosť slovenského národa bola neuveriteľná, boli sme ako jeden. Tento šport nás vie spojiť dodnes- plné námestia, krčmy, ľudia nalepení na televíznych obrazovkách. Je to krásne ako vieme ťahať za jeden povraz!

Som hrdá na to, že som Slovenka a to nie len kvôli  športu. Máme napríklad krásnu prírodu, Slováci sú milí, pohostinní národ a sme relatívne pokojná krajina bez strachu, že na nás môže každú chvíľu zaútočiť nejaký terorista. Viem, nie je to tu celkom ružové a ani nechcem tvrdiť, že je, len si myslím, že by sme mali dať Slovensku šancu a nemyslieť len na to zlé (aká je tu vysoká nezamestnanosť, malé platy...) pokúsme sa byť trochu viac súdržní nielen v hokeji ale aj v iných smeroch. Nepodľahnime úplne globalizácií a skúsme si vážiť viac to, čo na Slovensku  máme.

Kupujme viac slovenských produktov. Dnes si už človek nemôže byť ničím istý a žiaľ ani tým, čo dáva do úst.  Ale myslím si, že pri kúpe produktu vyrobeného u nás si môžeme byť viac istí , že nejeme konské, mačacie alebo psie mäso, že si nesolíme jedlá cestárskou soľou alebo, že si nepochutnávame na keksíkoch s jednom na potkany.

Počúvajme viac slovenskej hudby. Aj na Slovensku máme veľa skvelých spevákov, hudobníkov, umelcov. Nemyslím tým teraz tie „rýchlokvasené" hviezdičky z reality show ( aj keď česť  výnimkám) ale tých, čo na sebe tvrdo pracujú. Je takých určite veľa, len možno nedostávajú toľko priestoru, koľko by mohli a mnohokrát sú omnoho talentovanejší ako niektoré zahraničné hviezdy.

Skúsme dať priestor slovenským filmom a seriálom. Nemôžem porovnávať slovenské filmy a seriály s tými zahraničnými.  Jednak nemáme na to ani toľko priestoru, ani financií a možno aj malú ochotu zo strany štátu financovať tento druh priemyslu. Nechcem tvrdiť, že slovenské filmy a seriály sú dokonalé, stretli sme sa aj s úspešnými aj s menej úspešnými. Chcem tým povedať len to, že neodcudzujme ich hneď len preto, že sú slovenské, nehádžme ich do jedného vreca. Pozrime sa na to aj z tej stany, koľko ľudí za ich výrobou stojí a je v nich predsa niečo naše- naša kultúra, naši talentovaní herci... je tam proste kúsok z nás.

 

Je to len môj stručný názor a nechcem týmto nikoho teraz nabádať na neviem aké vlastenectvo, len chcem aby sme sa trošku zamysleli nad tým, že aj keď sme relatívne malá krajina aj MY máme čo ponúknuť...

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Váhostav dostal pokutu za schránkové firmy, majiteľom je Široký

Úrad pre verejné obstarávanie udelil stavebnej firme Váhostav pokutu za neprehľadnú vlastnícku štruktúru, Široký je skutočným vlastníkom podniku.

EKONOMIKA

Štát zmení výpočet dôchodkov. Ešteže tak, odkazujú seniori

Od budúceho roka sa mali dôchodky zvyšovať len podľa rastu cien.

SVET

Čo sa stalo s poľskou armádou? Nad skúsenosťami prevláda lojalita

PiS sleduje vlastné politické ciele aj v armáde.


Už ste čítali?