Miesto, kde to žije....

Autor: Zuzana Magálová | 6.4.2013 o 12:36 | (upravené 15.4.2013 o 19:25) Karma článku: 10,53 | Prečítané:  506x

Ružová a šedá. Tieto dve farby mi pripomínajú tú mladú, modernú a dynamickú inštitúciu sídliacu v meste študentov v Trnave. Moju školu. Presnejšie fakultu, na ktorej študujem. Reč je o Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

 

Naša fakulta má sídla na troch miestach s pracovnými názvami Jama, Oko, Skladová.  Každému študentovi FMK sú tieto názvy dôverne známe. Človek by ani neveril, koľko kondičky naberie, keďže o MHD v Trnave môže len snívať. Občas sa stáva, že všetky tri miesta musíme obehať v jeden deň. Keď je škaredé počasie, nie je to veru veľmi príjemné. Zoberme si to ale aj z tej pozitívnej stránky, pre nás baby to nie je až tak na zahodenie. Má to dve výhody: Po 1. cestou preberieme  všetky „pikošky" , ktoré sme cez  prednášky nestihli a po 2. spevnia sa nám isté partie tela bez nejakej extra väčšej námahy.

Najvzdialenejším miestom z tejto „svätej trojice" je Skladová. Teda Skladová ulica, na ktorej sa jedna z budov FMK nachádza. Mnoho Trnavčanov ani nevie, že takáto ulica v Trnave vôbec je. Ale vďaka našej fakulte sa stala už o čosi známejšia. V budove FMK na Skladovej sa koncentruje asi najviac študentov. Okrem toho ju nie je možné prehliadnuť. Má tvar nejakého neidentifikovateľného geometrického útvaru, ktorý má už spomínanú šedú farbu. Nad vchodom sa týči nápis FMK a vedľa neho pekné rovnomerné ružové pásiky dotvárajúce  logo fakulty.

Keď otvoríte vchodové dvere vstúpite do foajé. Majú tam svoj kútik vrátničky, ktoré vás vždy milo pozdravia. Nachádzajú sa tam tiež stoličky a z času na čas sa vám  naskytne pohľad na študentov, ktorí sú  vykrivení  v rôznych polohách a nemajú o sebe ani šajn. Nesmiem zabudnúť na bufet, nájdete tam sortiment rôzneho druhu- sladkosti od výmyslu sveta, maxi bagety a dokonca aj babičkine moravské koláčiky! Poobede je to však s tým výberom už o čosi horšie, treba sa v tomto prípade riadiť heslom - „ kto skôr príde ten skôr berie".

Pre nováčika sa Skladová môže zdať ako také malé bludisko, má veľa tajných zákutí. Je to trojposchodová budova, ktorá má chodby doslova na každej strane. Nachádza sa tam pomerne veľa dverí, ktoré sú pre neznámeho označené čudesnými názvami ako AM 1, AM 2 alebo BM 234. Sú to názvy prednáškových a počítačových učební.

V zákutiach sa nachádza aj HD štúdio a fakultné rádio Aetter. V neposlednom rade treba spomenúť aj školský časopis Atteliér, ktorý taktiež vzniká na Skladovej.  Atteliér má na našej fakulte asi najdlhšiu tradíciu. Dáva nám  študentom možnosť vyskúšať si, aké je to pracovať v redakcií, písať články alebo grafický sa podieľať na tom, ako bude časopis vyzerať.

Skladová je jednoducho  miesto, kde to žije. Je to miesto kde sa konajú aj rôzne akcie organizované študentmi, súťaže, workshopy a mnoho ďalších zaujímavých podujatí.

FMK nie je dokonalá aj ona má svoje muchy. V konečnom dôsledku nič nie je dokonalé.  Snaží sa však dať svojim študentom priestor, aby sa rozvíjali v tom, čo ich naozaj baví.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Vidieť Zem oproti čiernote vesmíru je neuveriteľné

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

SVET

Minúta po minúte: Merkelová môže byť štvrtýkrát kancelárkou

Jej konzervatívci vedú nad druhými socialistami Martina Schulza.

SVET

Merkelová bude pokračovať. Nikto však nevie ako, hovorí analytik

Nemecká kancelárka je istou víťazkou nedeľných volieb už teraz.


Už ste čítali?